Prof. Zbigniew Wójcik o swojej książce…

wpis w: Historia, Polonia 1

Slaying the Soviet Beast. What Next?

Jestem autorem nowo opublikowanej książki autobiograficzno-politycznej pod tytułem „Slaying the Soviet Beast: The True Story about How the Cold War was Won. What Next?”,
Liberty Hill , 2019. Książka ta, napisana po angielsku, opisuje interesujący i pełny napięć wyjazd naukowca z Warszawy do USA w latach 80-tych na zaproszenie tamtejszego uniwersytetu. Zaproszony do rozmów przez wywiad amerykański, dostarczył kluczowych informacji politycznych o słabościach Bloku Sowieckiego. Opisane są gry szpiegów sowieckich, prowokacje oraz często sprzeczne działania agentów i naukowców. Przedstawione są przeżycia rodziny, która została zakładnikiem sowietów w Warszawie. Po wyjeździe naukowca do USA, paszporty zostały im niespodziewanie unieważnione. Opisany jest szczegółowo przebieg współpracy z wywiadem amerykańskim oraz ciekawy sposób przekazywania ważnych strategicznych informacji, które przyczyniły się w istotny sposób do wygrania Zimnej Wojny i odzyskania suwerenności przez Polaków i inne narody.

Książka promuje polską historię, kulturę i naukę. Przedstawione są różne wątki historyczne, między innymi, walka z komunizmem, kilkukrotna obrona Europy Zachodniej przez Polskę przed inwazjami ze wschodu, wielki udział Polaków w wygraniu II Wojny Światowej. Opisany jest również wkład wybitnych Polaków dla nauki i kultury świata. 

Książka zawiera wiele elementów religijnych. Opisuje zasadnicze znaczenie Kościoła Katolickiego i wiary Polaków do przetrwania polskości w czasie zaborów i komunizmu. Opowiada w jaki sposób wiara umożliwiła przeciwstawienie się Sowietom, przetrwanie rozłąki z rodziną oraz sformułowanie metody obalenia całego Bloku Sowieckiego bez rozlewu krwi, a raczej kierując się wartościami chrześcijańskimi i oferując przebaczenie. 

Książka kończy się analizą obecnej sytuacji politycznej w Polsce i na Zachodzie. Opisana jest współczesna historia Polski, między innymi tajemnice przywództwa ruchów opozycji antykomunistycznych, szczególnie Solidarności z Lechem Wałesą na czele i jego „charyzmą”. Wyjaśnione są motywy wywołania katastrofy smoleńskiej ze wskazaniem winnych. Przedstawione są tajniki konspiracji komunistycznej na Zachodzie po wygraniu Zimnej Wojny wraz z faktami postępującej rewolucji komunistycznej w USA. 

Jest o czym poczytać i warto spopularyzować tą książkę na Zachodzie, napisaną na podstawie faktów i moich przeżyć. Czy byłaby możliwość promocji tej książki? Mój e-mail do korespondencji: wojcik.zbigniew@sbcglobal.net.

Kliknij i zobacz książkę:
Liberty Publishing
PB_ISBN=9781545655665&HC_ISBN=9781545667026
Barns&Noble

Zbigniew Wójcik, Autor

English version (click)

O Zbyszku Wójciku notka

Okładka "Slaying the Soviet Beast. What Next?"

Zbyszka Wójcika w naszej społeczności polonijnej San Antonio znamy wszyscy jako przyjaznego, otwartego kolegę. Mało kto wie jednak, że jest ekspertem w trudnych dziedzinach, które dla mnie są prawie metafizyką, jak na przykład "pattern recognition". Brzmi jak termin wyjęty z podręcznika NASA albo filmu science fiction. Ale Profesor Zbigniew Wójcik jest też weteranem walki o wolność Polski i Polaków. I to jest treścią jego - wydanej po angielsku - książki pod tytułem "Slaying the Soviet Beast. The True Story about How the Cold War was Won. What Next?"

Przeczytajcie zresztą, co sam Zbyszek Wójcik pisze o swojej książce (obok po lewej). Gorąco polecamy do czytania, bo książka opisuje interesująco i w szczegółach, jak to było! Imponująco prezentuje się wersja w twardej okładce. Książka jest do nabycia przez Internet, np. w Barns&Noble lub Walmart. Wystarczy w przeglądarce Google wpisać: walmart zbigniew wojcik slaying. 

Poprosimy też Zbyszka Wójcika, by zechciał udostępnić chętnym swoje książki na naszych spotkaniach klubowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.