Ukraińskie Christmas Party

wpis w: Event, Klub Polski 0

19 stycznia Klub Polski otwarł swoje podwoje dla społeczności ukraińskiej w San Antonio. Ukraińcy spotkali się z okazji Christmas Party, świętując ostatni dzień okresu Bożego Narodzenia. Zgodnie z ukraińską tradycją religijną okres Bożego narodzenia obejmuje czas od 6 stycznia (Wigilia, czyli Swiatweczir) do 19 stycznia (święto Chrztu Pańskiego, czyli Wodochreszcze).

Odświętnie ubrani goście zaczęli się schodzić około godziny 4.00pm. Sala Klubu Polskiego pomieściła w sumie ponad 150 uczestników tego spotkania. W trakcie trwającej kolacji rozpoczęły się występy, a właściwie przedstawienie, które opowiadało historię miłości i jej zawiłości. Goście brali żywy udział, wtórując aktorom w śpiewie. Po zakończonych występach zabawa trwała w najlepsze przy muzyce aż do póznego wieczora. Impreza zakończyła się około godziny 10.00pm.

Ach... gdzież podziały się nasze tradycje, chęć współpracy i dania z siebie swojej cząstki dla społeczności? A może warto się zastanowić czy stać nas na podobny wysiłek wśród naszej, polskiej społeczności?

Zobaczcie jak to wyglądało w galerii zdjęć obok i na filmie.

Film z ukraińskiego Christmas Party

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.