Thanksgiving 2017

wpis w: Klub Polski, Wydarzenie 0

Ostatniej niedzieli, 19 listopada w Klubie Polskim odbyło się coroczne spotkanie z okazji święta Thanksgiving. W Klubie już od wczesnego rana trwało pieczenie indyków i przygotowywanie potraw na tradycyjny dinner. Około godziny drugiej po południu zaczęli się schodzić pierwsi goście, a po godzinie trzeciej zaczęli się pojawiać uczestnicy mszy polskiej i inni goście. Około godziny 3.30PM ksiądz Marian Piekarczyk rozpoczął spotkanie modlitwą dziękczynną i udzielił błogosławieństwa zgromadzonym, po czym goście ustawili się w długiej kolejce po obiad.

Kuchnia podała białe i ciemne mięso indyka, z ziemniakami polanymi sosem z pieczeni. Do tego podano duszone pieczarki i groszek z marchewką oraz - tradycyjnie - mus żurawinowy. Były też na życzenie bataty (słodkie ziemniaki). Po obiedzie można było spróbować polskiego sernika i ciast z galaretką. Słodkości tego popołudnia było sporo, bo sklep Sasha Market wystawił do sprzedaży polskie produkty ze swoich półek. Były Prince Polo, wyroby Wedla i Wawel, pączki polskie sprowadzone specjalnie na tę okazję z Nowego Jorku, a nawet śledzie i polskie nalewki.

Atmosfera spotkania była bardzo rodzinna i przyjazna. Na spotkanie przyszły całe pokolenia, rodzice z dziećmi i Dziadkami. Dopisała zarówno Polonia powojenna jak i ta, która z polskiego języka pamięta już niewiele słów. Wszyscy jednak bawili się bardzo dobrze słuchając muzyki, sącząc polskie piwo i dyskutując o tym i owym. 

Pamiętajmy że podwoje Klubu Polskiego otwarte są dla wszystkich i nie zapominajmy wpadać tam, by spotkać się w polskim gronie.

Już 10 grudnia o godzinie 3.00PM Zarząd Polish American Center zaprasza na spotkanie Wigiljne, Christmas Party.

Następne takie spotkanie odbędzie się w Sylwestra. To jedyny Polski Sylwester w półtoramilionowym mieście! Pomyślcie już o tym dziś i dzwońcie by zapewnić miejsca dla siebie i swoich znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.