Pearl Brewery to dziś zupełnie nowe miejsce na mapie San Antonio przeznaczone dla odpoczynku, spotkań towarzyskich, romantycznych wieczorów czy biznesowych kolacji. Kiedyś w tym miejscu był teksaski browar kompanii Pearl Brewing Company. Browar powstał w tym miejscu w 1883 roku i produkował piwo "Pearl" aż do 2000 roku. Niestety browarowi nie pomogło przejęcie przez większe kompanie (Miller, Pabst) i w końcu zdecydowano o zakończeniu produkcji. Jednakże w tym samym momencie powstał pomysł, by zachować pamięć o tym ciekawym miejscu i uczynić z niego miejsce wypoczynku, spotkań towarzyskich, z loftami, hotelami, kondominium i wieloma świetnymi restauracjami.

Ponieważ Pearl Brewery jest położony tuż nad rzeką San Antonio, naturalnym było przedłużenie Riverwalk aż do tego miejsca. Tak więc dzisiaj można zrobić spacer spod Riverwalk Shoping Center nad rzeką, aż do tego miejsca po starym browarze. Latem rzeka sprawia, że temperatura jest w tym miejscu o kilka stopni niższa i daje wytchnienie.

Co warto zobaczyć w Pearl Brewery..? Przede wszystkim zachowane na zewnątrz urządzenia i budynki browaru: walce, kadzie warzelniane, kominy i chłodnie. Niektóre z tych urządzeń są wkomponowane w sale restauracyjne czy hotelowe. Dobrym przykładem jest recepcja czy restauracja hotelu "Emma"

W soboty i niedzielę na uliczkach i placach Pearl Brewery organizowany jest tzw. "food market", czyli po prostu targowisko. Można tu znalezć dobry chleb, ekologiczne owoce i warzywa, robione na miejscu owocowe lemoniady czy wyroby czekoladowe.

To miejsce trochę przypomina europejskie ryneczki starych miast, przy których znajdziecie lokale z dobrą kawą, zjecie lody a także znajdziecie najzwyklejszą na świecie księgarnię (sami wiecie, że o takie coraz trudniej).

Najładniejsze miejsca znajdziecie bezpośrednio nad rzeką. W kamienno-trawiastym amfiteatrze odbywają się występy, a spragnieni widoku i szumu wody mają wiele mil do spacerowania.

Na terenie Pearl Brewery znajduje się światowej klasy uczelnia: CIA, czyli Culinary Institut of America. Na świecie są tylko dwie uczelnie tej klasy, jedna w Tokio, a druga właśnie w San Antonio.

Z wielu restauracji czy barów, które umiejscowiły się na terenie Pearl Brewery, ja osobiście polecam: La Gloria (kuchnia meksykańska), dla wegetarian Green Vegetarian Cuisine czy klub jazzowy Jazz, TX.

Moja ocena: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

Miejsce: W zakolu skrzyżowań autostrady I-35 i 281

Adres: 303 Pearl Pkwy, San Antonio, TX 78215

Cena wstępu: darmowa do obszaru Pearl Brewery, do niektórych obiektów wstęp za opłatą lub rezerwacją miejsc

Godziny otwarcia: obszar Pearl Brewery nie jest zamkniętym miejscem, natomiast do poszczególnych obiektów zgodnie z czasem ich otwarcia

Strona internetowa: http://atpearl.com/

Mapka: 

(kliknij i otwórz w Google Maps}