Our Lady of Lake University (w skrócie OLLU) jest najstarszym uniwersytetem w San Antonio. Założony został w 1895 roku przez siostry z zakonu Sióstr Opatrzności Bożej i jest uniwersytetem katolickim. Kapituła teksaska tego francuskiego zakonu do dzisiaj finansuje tą uczelnię. W uniwersytecie mogą się uczyć zarówno chłopcy jak i dziewczyny, chociaż pierwszy program tej uczelni był przewidziany wyłącznie dla dziewczyn.

Budynki uniwersytetu są położone niedaleko downtown San Antonio, nad malowniczym jeziorem Elmendorf. Okolicę uniwersytetu, jak i sam uniwersytet można zwiedzać. Na wyciągnięcie ręki znajdują się miejsca do rekreacji, bezpośrednio nad jeziorem. Dla tych, którzy lubią spacery wyznaczono kilka mil ścieżek spacerowych. Można na nich poruszać się rowerami. Nad samym jeziorem wyznaczone są miejsca do odpoczynku, grillowania. Mostki, mola i zatoczki sprawiają, że można tu odpocząć w ciszy, z dala od zgiełku miasta.

Dlaczego polecam to miejsce? Jest w nim jakaś magia, mimo bliskości downtown czujesz, że możesz tu dobrze odpocząć i nabrać sił na następne dni.

Moja ocena: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

Miejsce: Centrum San Antonio

Adres: 411 SW 24th St, San Antonio, TX 78207

Cena wstępu: darmowa

Godziny otwarcia: dostępne do zmroku

Mapka: 

(kliknij i otwórz w nowym oknie)