San Antonio ma zaskakująco wiele parków na swoim obszarze. Obecnie czynnych jest ponad 20 takich miejsc. Jedne są bardzo duże, jak na przykład McAllister Park, który ma niecałe tysiąc akrów. Znajdziecie też mini parki, jak na przykład Valero Park Trailhead, który jest jak wąska kiszka i ciągnie się od hotelu Drury Inn (na skrzyżowaniu I10 i 1604) przez kilkanaście mil na zachód wzdłuż 1604. Prawie wszystkie parki w mieście są położone na płaskim terenie, często na terenach zalewowych. Jest jednak jeden z nielicznych, położony na wzgórzach. To Friedrich Wilderness Park. Gratka dla tych, którzy lubią się zmęczyć i spocić! Prawdziwy hiking jest w zasięgu ręki

Friedrich Wilderness Park jest położony w północnej części San Antonio w niedalekiej odległości od I-10, wprost naprzeciw głównej bramy wjazdowej do Dominion. Wjazd do parku jest od strony Milsa Dr. Park ma parking na około 100 samochodów, co szczególnie w wekeendy jest o wiele za mało. W takie dni trzeba parkować na ulicy lub na parkingach obok Chase Bank i dojść do parku pieszo.

Szlaki w parku. Park stał się ulubionym miejscem ludzi ceniących większy wysiłek, niż tylko spacer. Obecnie park ma 15 szlaków o zróżnicowanym poziomie trudności, od spacerowych po hikingowe. Najłatwiejsze są ścieżki asfaltowe położone w pobliżu parkingu i nie wymagają pokonywania poziomu (kategoria: Accessible). Najtrudniejsza jest Vista Loop (kategoria: Very Difficult), ma niecałą milę długości, a szlak wiedzie przez skałki i wąwozy, wśród dębów i pokonuje się dużą różnicę poziomów. Mój ulubiony szlak to Main Loop (kategoria: Moderate to Difficult). Szlak ma 1,7 mili długości i dużą różnicę poziomów (ok. 400 stóp), częściowo poprzez strome skałki. Od strony I-10 w pewnym miejscu szlak otwiera się na przestrzeń i pokazuje piękne widoki okolicy. Najdłuższym szlakiem jest czerwony szlak, zwany Restoration Way, który ma 2,9 mil długości, ale trzeba do niego dojść czarnym szlakiem Main Loop, więc w sumie do pokonania jest około 4,5 - 4,7 mili.

Warunki korzystania: Nie wybieraj się na szlaki nie utwardzone (poza ścieżki asfaltowe) bez wody i nakrycia głowy. Na najdłuższym szlaku zabranie ze sobą co najmniej 1 butelki wody jest konieczne! Do parku nie wolno wprowadzać psów. Nie wolno do parku wnosić alkoholu, palić papierosów i rozpalać ogniska. Akceptowani są tylko piechurzy. Nie wolno jezdzić na rowerach, deskorolkach, wrotkach. Nie wolno słuchać głośno muzyki. Park jest obszarem chronionym specjalnie, by przywrócić zwierzęta, które żyły tu naturalnie.

Uwaga: W okresach deszczowych niektóre szlaki mogą być zamknięte. należy przestrzegać tych restrykcji, ponieważ ścieżki są wtedy śliskie, błotniste a kamienie potrafią się osuwać.

Zwierzęta: W parku żyją dwa gatunki ptaków zagrożonych wyginięciem: Lack-capped vireoGolden-cheeked Warbler i są pod ścisłą ochroną.

Moja ocena: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

Miejsce: Friedrich Wilderness park

Adres: 21395 Milsa Rd, San Antonio, TX 78257

Cena wstępu: darmowy

Godziny otwarcia: od świtu, do zmroku

Mapka szlaków:

Mapka: