Witryna sklepu Sasha's Market

Sasha Market

"Sasha Market" jest położony w bardzo dogodnym miejscu, bardzo blisko skrzyżowania I-10 i 410 na 8023 Callaghan Rd. Sklep ma niewielki parking, ale zawsze można znaleźć tam miejsce. Co tam znajdziemy..? Polskie kiełbasy z Chicago jak krakowska, wiejska, chłopska. Kupisz salceson i parówki. Jest też duży wybór wędlin innych producentów, ale trafiających w polskie podniebienia. Można też kupić śledzie w oleju czy śmietanie, a czasem w okresach przedświątecznych śledzie z beczki. Jeśli chciałbyś to popić piwem, to kupisz Zywiec czy Tyskie.

Na półkach znajdziesz polskie słodycze, czekolady, wafelki, prince polo, cukierki, a także budynie i galaretki. Kiszone ogórki praktycznie kupisz tylko tutaj, jest ich duży wybór. Znajdziesz tu kasze (jaglana, gryczana palona i biała, kasza manna firmy "Kupiec"), konserwy, przyprawy, przetwory warzywne (Vawel), a nawet trochę medycyny (Amol, Raphaholin, itp). Oczywiście trzeba wspomnieć o pierogach, kluskach i naleśnikach. Pierogów jest bardzo duży wybór: z mięsem, z kapustą i grzybami, tylko z grzybami, ruskie, z owocami. Niektóre produkty są relatywnie drogie, jeśli możesz kupić coś w hipermarkecie (np. kapusta kiszona), kupisz to wtedy znacznie taniej. Trzeba jednak dodać, że wiele produktów na polskie stoły kupisz tylko w tym sklepie! 

Oczywiście sprzedaje się tu nie tylko polskie produkty. Chyba na drugim miejscu są produkty rosyjskie i ukraińskie, a poza tym nieliczne z innych krajów wschodniej Europy.

Adres: 8023 Callaghan Rd., San Antonio

Strona internetowa: http://russiansanantonio.com/

Półki uginają się od wyboru produktów

Alibaba Food Market

"Alibaba Food Market" leży dość blisko "Sasha's Market", to znaczy przy 9307 Wurzbach Rd, po drugiej stronie autostrady I-10. Mamy tu dość obszerny parking do dyspozycji. Sklep niedawno powiększył swoją powierzchnię, a tym samym znacznie zwiększył wybór dostępnych produktów. W tym sklepie oferuje się głównie produkty z Bliskiego Wschodu, krajów arabskich, Indii, ale znajdziecie tu też produkty spożywcze z Europy Wschodniej, w tym polskie.

Co ciekawego z polskich produktów znajdziemy na półkach..?

Wśród przetworów warzywnych znajdziecie kapusty kiszone z Polski, ogórki kiszone, buraczki, sałatki warzywne czy kiszony żur. W słodkościach przodują czekolady, ale jest też wybór ciastek, wafelków (Prince Polo dość tanie), cukierków. Znajdziecie tu polskie herbaty ziołowe, owocowe i lecznicze. Kupicie tu też kaszę mannę, mąki, budynie czy kisiele. Tego czego mi tu brak, to pierogi oraz polskie wędliny. Niestety, Alibaba tego nie oferuje.

Natomiast polecam porozglądać się po wszystkich półkach, gdyż wśród egzotycznych produktów można znaleźć to coś, czego nam brakuje w innych sklepach (np. mak w puszkach) lub też coś, co może wspaniale urozmaicić nasz stół. Na przykład kupicie tu żółty groch, na Wigilię w sam raz. Jest też przeogromny wybór kasz i fasoli, niektóre gatunki widziałem pierwszy raz w życiu. Polecam spróbowania chałwy, wybór jest bardzo bogaty, w tym też chałwy z Polski! Mnie osobiście najbardziej smakuje chałwa z pistacjami...

Adres: 9307 Wurzbach Rd, San Antonio

Strona internetowa: www.alibabasanantonio.com/