Co nowego w Panna Maria

wpis w: Historia 0

Nowa strona internetowa

Sortowanie zdjęć w archiwum

Właśnie co, otrzymałem email od zaprzyjaźnionego z nami Director of Development (Dyrektor Rozwoju) John Cebrowski, z informacją o nowej stronie internetowej specjalnie przeznaczonej dla Polish Heritage Center w Panna Maria. Strona znajduje się pod adresem: https://polishheritagecenterusa.org/ . To świetnie, aż się prosiło, by taka strona powstała, gdyż będzie to najważniejsze centrum polskiego dziedzictwa w Teksasie. Centrum nie jest jeszcze gotowe, jeszcze nie można go odwiedzić ponieważ ciągle trwa budowa i urządzanie budynku.

Jestem bardzo podekscytowany czasem, w którym będę mógł z rodziną i przyjaciółmi odwiedzić to centrum, zatopić się w informacjach i historiach jakie tam będzie można znaleźć, posiedzieć w ciszy i pomyśleć o tych, co byli tu przed nami i torowali nam ścieżki, abyśmy tu mogli żyć.

Strona internetowa jest świetnie przygotowana, ma współczesny design, jest połączona z social media. Ale najważniejsza jest jej zawartość. Jest archiwum, które jak sądzę będzie na bieżąco rozbudowywane. Jeśli na przykład chcielibyście pomóc Polish Heritage Center i udostępnić swoje zdjęcia czy historie, znajdziecie odpowiednie dokumenty. Znajdziecie też listę sponsorów i donatorów, a także jest miejsce, gdzie możecie do tej listy dołaczyć.

Trochę brakuje mi Galerii zdjęć, na przykład pogrupowanych na historyczne i współczesne, z bieżących eventów. Owszem, zdjęcia są, ale są rozrzucone po róznych miejscach strony i trzeba je szukać. Centrum ma mieć bardzo bogatą bibliotekę historyczną, więc taka galeria byłaby ogromną zachętą do odwiedzenia Centrum.

Odwiedziny młodej Polonii z Kanady

No i koniecznie ta strona powinna być dwujęzyczna! Angielsko - Polska. Po pierwsze dlatego, że przede wszystkim nasz język jest naszym pierwotnym dziedzictwem! A po drugie dlatego, że pewnie chcielibyśmy zachęcać naszych rodaków z Polski do odwiedzania strony internetowej i wizyty w Polish Heritage Center w Panna Maria.

Trzeba tu wspomnieć o wielkim wysiłku wszystkich, którzy aktywnie pracowali i pracują przy budowie tego centrum, o jego donatorach, a przede wszystkim o pomysłodawcy i niestrudzonym organizatorze Polish Heritage Center, biskupie emerytowanym, John Walter Yanta, potomku śląskich imigrantów, którego ukształtowały dwie ojczyzny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.