Christmas Party w Klubie Polskim

wpis w: Klub Polski, Wydarzenie 0

W ostatnią niedzielę, 10 grudnia w Klubie Polskim w San Antonio odbyło się spotkanie gwiazdkowe, zwane Christmas Party. Między godziną drugą a trzecią po południu zaczęli się pojawiać pierwsi goście, a z klubowej kuchni dolatywały już swojskie zapachy. Nieco po godzinie trzeciej doszedł ksiądz Marian Piekarczyk i modlitwą rozpoczął spotkanie. Ksiądz Marian opowiedział też skąd wziął się zwyczaj łamania opłatkiem. Po tym Prezydenta Agnieszka Gilbert osobiście wręczyła każdemu z gości przyniesione przez księdza opłatki. Widać było, że ten zwyczaj dla niektórych był zaskoczeniem, nie znali go starzy Polonusi, którzy żyją na teksaskiej ziemi już prawdopodobnie w 4-5 pokoleniu...

Oczywiście punktem na który wielu czekało był obiad! Tym razem podano gołąbki w sosach pieczarkowym i pomidorowym, z polską kiełbasą parzoną, kapustą zasmażaną i ziemniakami. Na deser był sernik i ciasto tiramisu. Część osób (tutejsi meksykanie, amerykanie) przyszła tylko po to, by kupić polski obiad na wynos. Przyglądając się wydawaniu obiadu wywnioskowałem, że wydano około 100 obiadów! I tutaj muszę Wam zdradzić, że te wszystkie gołąbki (na talerz podawano po dwa) zrobiła tylko jedna osoba! Ela Hajlasz! Naprawdę wielkie uznanie i wielkie podziękowania dla niej! Elu, jesteś wspaniała!

Dla dzieci punktem kulminacyjnym było przybycie Mikołaja. Nagraliśmy film, więc zobaczcie sami ich uśmiechy i zachwycone buzie.

Następne spotkanie w Klubie Polskim 31 grudnia 2017, czyli Polski Sylwester! Zapraszamy serdecznie! Spotkajmy się w tym dniu wszyscy!

 

Wesołych Świąt wszystkim Czytelnikom życzy Redakcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.