Prof. Zbigniew Wójcik o swojej książce…

wpis w: Historia, Polonia 1

Slaying the Soviet Beast. What Next?

Jestem autorem nowo opublikowanej książki autobiograficzno-politycznej pod tytułem „Slaying the Soviet Beast: The True Story about How the Cold War was Won. What Next?”,
Liberty Hill , 2019. Książka ta, napisana po angielsku, opisuje interesujący i pełny napięć wyjazd naukowca z Warszawy do USA w latach 80-tych na zaproszenie tamtejszego uniwersytetu. Zaproszony do rozmów przez wywiad amerykański, dostarczył kluczowych informacji politycznych o słabościach Bloku Sowieckiego. Opisane są gry szpiegów sowieckich, prowokacje oraz często sprzeczne działania agentów i naukowców. Przedstawione są przeżycia rodziny, która została zakładnikiem sowietów w Warszawie. Po wyjeździe naukowca do USA, paszporty zostały im niespodziewanie unieważnione. Opisany jest szczegółowo przebieg współpracy z wywiadem amerykańskim oraz ciekawy sposób przekazywania ważnych strategicznych informacji, które przyczyniły się w istotny sposób do wygrania Zimnej Wojny i odzyskania suwerenności przez Polaków i inne narody.

Książka promuje polską historię, kulturę i naukę. Przedstawione są różne wątki historyczne, między innymi, walka z komunizmem, kilkukrotna obrona Europy Zachodniej przez Polskę przed inwazjami ze wschodu, wielki udział Polaków w wygraniu II Wojny Światowej. Opisany jest również wkład wybitnych Polaków dla nauki i kultury świata. 

Książka zawiera wiele elementów religijnych. Opisuje zasadnicze znaczenie Kościoła Katolickiego i wiary Polaków do przetrwania polskości w czasie zaborów i komunizmu. Opowiada w jaki sposób wiara umożliwiła przeciwstawienie się Sowietom, przetrwanie rozłąki z rodziną oraz sformułowanie metody obalenia całego Bloku Sowieckiego bez rozlewu krwi, a raczej kierując się wartościami chrześcijańskimi i oferując przebaczenie. 

Książka kończy się analizą obecnej sytuacji politycznej w Polsce i na Zachodzie. Opisana jest współczesna historia Polski, między innymi tajemnice przywództwa ruchów opozycji antykomunistycznych, szczególnie Solidarności z Lechem Wałesą na czele i jego „charyzmą”. Wyjaśnione są motywy wywołania katastrofy smoleńskiej ze wskazaniem winnych. Przedstawione są tajniki konspiracji komunistycznej na Zachodzie po wygraniu Zimnej Wojny wraz z faktami postępującej rewolucji komunistycznej w USA. 

Jest o czym poczytać i warto spopularyzować tą książkę na Zachodzie, napisaną na podstawie faktów i moich przeżyć. Czy byłaby możliwość promocji tej książki? Mój e-mail do korespondencji: wojcik.zbigniew@sbcglobal.net.

Kliknij i zobacz książkę:
Liberty Publishing
PB_ISBN=9781545655665&HC_ISBN=9781545667026
Barns&Noble

Zbigniew Wójcik, Autor

English version (click)

O Zbyszku Wójciku notka

Okładka "Slaying the Soviet Beast. What Next?"

Zbyszka Wójcika w naszej społeczności polonijnej San Antonio znamy wszyscy jako przyjaznego, otwartego kolegę. Mało kto wie jednak, że jest ekspertem w trudnych dziedzinach, które dla mnie są prawie metafizyką, jak na przykład "pattern recognition". Brzmi jak termin wyjęty z podręcznika NASA albo filmu science fiction. Ale Profesor Zbigniew Wójcik jest też weteranem walki o wolność Polski i Polaków. I to jest treścią jego - wydanej po angielsku - książki pod tytułem "Slaying the Soviet Beast. The True Story about How the Cold War was Won. What Next?"

Przeczytajcie zresztą, co sam Zbyszek Wójcik pisze o swojej książce (obok po lewej). Gorąco polecamy do czytania, bo książka opisuje interesująco i w szczegółach, jak to było! Imponująco prezentuje się wersja w twardej okładce. Książka jest do nabycia przez Internet, np. w Barns&Noble lub Walmart. Wystarczy w przeglądarce Google wpisać: walmart zbigniew wojcik slaying. 

Poprosimy też Zbyszka Wójcika, by zechciał udostępnić chętnym swoje książki na naszych spotkaniach klubowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.