Występ Mazovia Polish Dancer dla Polonii

wpis w: Event, Klub Polski 0

W ostatni weekend w San Antonio miał miejsce Folklife Texan Festival. Na ten festiwal przyjechali nasi ziomkowie, młodzież z Kanady, z Calgary. Młodzież reprezentowała zespół taneczny „Mazovia Polish Dancer”. Na naszą stronę internetową napisała pani Majka Kowalczyk, dyrektor zespołu z prośbą o informacje o San Antonio, no i tak się zaczął nasz kontakt.

Zespół przyjechał już we wtorek w ubiegłym tygodniu. Wspólnie z nimi spędziliśmy środowe popołudnie na Riverwalk i w Alamo.

Młodzież była bardzo zajęta, gdyż zaplanowane występy festiwalowe odbywały się dzień po dniu, w piątek, sobotę i niedzielę. Oprócz występów młodzież spędzała wiele czasu na próbach. Dzięki uprzejmości pani Majki Kowalczyk i dzięki chęciom młodzieży zespół postanowił zatańczyć dla naszej Polonii. Jedynym wolnym dniem na taki występ był czwartek po południu.

Tym bardziej, że w czwartek przed południem po młodzież wysłali autobus Polonusi z Panna Maria. Spędzili tam czas na zwiedzaniu muzeum, miasteczka, rancza longhorn i zjedli lunch w miejscowej restauracji. Autobus odwiózł młodzież po południu wprost do Klubu Polskiego.

Młodzież po przyjeździe z tej wycieczki zrobiła jeszcze jedną próbę, a tuż po godzinie 6.00PM rozpoczęli swój występ. Występ był wspaniały. Młodzież zatańczyła „Poloneza Husarii”, „Mazura”,  walca z filmu „Noce i Dnie”. Potem zatańczyli tańce warszawskie: „Polka”, „Tango Andrusowskie” i „Sztajerek”. Następnie przebrani w stroje łowickie zatańczyli „Kujawiaka” i „Oberka”. Na koniec zatańczyli grupę tańców spiskich, w tym nasze góralskie. Zachwycające stroje były zmieniane aż 5 razy. Bogaty repertuar tańców zachwyciły publiczność, więc na bis zespół zatańczył współczesnego chodzonego. Nie będę opisywał szczegółów, lepiej zobaczyć to na filmie. Szkoda tylko, że publiczność była tak nieliczna…

Dziękujemy wszystkim za tak ciekawy dzień, szczególnie zespołowi oraz tym, którzy przyszli na występ. Dziękujemy także tym, którzy przygotowali salę na występ, okrasili występ muzyką  i ugotowali dobrą kolację. Duże podziękowania za sponsoring zespołu dla Pawła Daniec z San Antonio oraz dla Zarządu Polish American Center.

W poniedziałek młodzież miała już swój czas wolny, ostatni dzień przed wylotem. Dzięki sponsorom zespół mógł popłynąć statkiem po Riverwalk i dowiedzieć się o historii naszego miasta i regionu.

Był tam i opisał: Ziggy

Mazovia w San Antonio

Występ w Klubie Polskim

Występ w Klubie Polskim

Sponsorzy

Polish American Center przekazał $400 na pobyt młodzieży z Calgary

Paweł Daniec ufundował całej grupie bilety na statek po Riverwalk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.