Po dożynkach w Klubie Polskim

wpis w: Event 0

W dzisiejszą niedzielę odbyło się spotkanie polonijne w Klubie Polskim w San Antonio, a okazją do spotkania był coroczny Harvest Festival, czyli Dożynki. Nie ma tutaj wśród nas rolników, ani ogrodników, ale warto czcić tą tradycję, aby uzmysłowić sobie, że to dzięki nim mamy pełne stoły i lodówki. Ich trud obfituje plonami, które potem przez cały rok mogą żywić nasze rodziny. W tej intencji ks. Marian Piekarczyk odmówił piękną modlitwę, a także pomodlił się za Dziadków, bo dzisiaj przypada właśnie Dzień Dziadków w USA.

Na spotkanie przybyło około 30 gości. Niespodziankę sprawili nam goście polonijni z Kirgistanu. Do San Antonio przyleciała na stałe Helena (Elena) Ditmyer - Kajdanowicz z mężem i dziećmi. Mamy nadzieję, że dobrze się u nas zaaklimatyzują.

Kucharze klubowi ugotowali dla gości polski obiad: kotlety mielone z pieczonymi ziemniakami i buraczkami z chrzanem. Na deser podano trzy ciasta: marchewkowe, sernik z galaretką i czekoladowe, wszystkie palce lizać!

Na spotkaniu podano informację o nowym pomyśle na częstsze spotkania w Klubie. Otóż tuż po Sausage Festival ( Sausage Festival - October 10, Thursday) Klub Polski rozpocznie gotowanie niedzielnych obiadów dla chętnych. Obiady będą podawane od godziny 2:30pm. Podawać będziemy wyłącznie obiady domowe. Na naszej stronie z wyprzedzeniem będzie podawane menu, w miarę dostępności obiady będzie można brać na wynos. Już niedługo podamy menu na październik! Zdradzę jedną pozycję z Menu: żurek śląski, rolada, kluski śląskie i czerwona kapusta. Ok, to jeszcze jedna pozycja z Menu: pomidorowa ze świeżych pomidorów z lanymi kluskami, pałki kurczaka w sosie cytrynowym z ryżem i zielona sałata. Dobrze brzmi..? 

Zapraszamy zatem do czytania nowości na stronie i do odwiedzin w Klubie Polskim.

Ziggy

PS. Niestety dzisiaj fotografa nie było...

Logo Kuchni Klubu Polskiego
Gulasz - jedno z dań w jadłospisie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.