Mazovia Polish Dancer w San Antonio

wpis w: Event, Klub Polski 0

Mamy dla Was drodzy Czytelnicy świetną wiadomość! Jak co roku w wakacje w Klubie Polskim zamiera działalność, myślimy już tylko o wakacjach... A tu do San Antonio przyjeżdża z dalekiej Kanady "Mazovia Polish Dancer"!

"Mazovia Polish Dancer" prowadzony przez Majkę Kowalczyk jest zespołem uznanym nie tylko wśród Polonii kanadyjskiej i amerykańskiej, ale również w Ojczyźnie. Zespół występuje na całym świecie z polskim tańcami ludowymi, ale również ma w swoim repertuarze tańce do muzyki współczesnej. Na razie zobaczyłem kilka filmów na Youtube i jestem zauroczony, Gorąco polecam i zapraszam na koncerty festiwalowe oraz na specjalny występ w Klubie Polskim w San Antonio

Występ zespołu w Klubie Polskim odbędzie się 6 czerwca 2019, o godz, 5.00PM. Zapraszamy na występ połączony z kolacją. Koszt biletu wstępu - $10.00. Dzieci do lat 7 - za darmo.

 

O Festiwalu

Texas Folklife Festival - link do informacji

The UTSA Institute of Texan Cultures will host the 48th iteration of its signature event, the Texas Folklife Festival, gathering a myriad of Texan cultures in a celebration of their heritage, music, art, dance, food, artisan skills and more.

The three-day festival includes five stages of music and entertainment; more than 60 skilled artisans demonstrating crafts such as blacksmithing, wine making, and pottery; living historians portraying Texas pioneers, military and frontier folk; vendors selling hand-made Texas wares such as soaps, artwork and décor; and much more.

Dozens of food vendors prepare a menu teeming with authentic offerings such as German schnitzel, Filipino lumpia, Belgian mussels, Greek gyros, Lebanese shishkebabs, Wendish noodles, Romanian sausage and other delectable offerings.

Family-friendly with hands-on opportunities and audience participation.

ITC is closed June 6 for preparations and re-opens June 7 on festival hours.
June 7: 5 – 11 p.m.
June 8: 11 a.m. – 11 p.m.
June 9: Noon – 7 p.m.
June 10: ITC is closed (take-down)

O Mazovia Polish Dancer

Mazovia jest organizacją non-profit, która aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym i społecznym społeczeństwa polskiego i kanadyjskiego, ze wspaniałością autentycznych polskich strojów. Tancerze Mazovii prezentują tradycyjne tańce, muzykę i piosenki powstałe w Polsce poprzez tworzenie i produkcję profesjonalnych programów rozrywkowych i edukacyjnych.

W ich repertuarze znajdują się tańce z różnych regionów Polski. Jest zespołem złożonym z entuzjastycznej, energicznej i przyjaznej grupy młodych tancerzy, dumnych ze swoich korzeni i bogactwa polskiego dziedzictwa. Zespołu Mazovia  jest nowo powstałą organizacją non-profit w Calgary, Alberta założoną przez Majkę Kowalczyk na początku września 2015 roku.

Odtąd członkowie Mazovii robią wszystko, aby być dumnymi ambasadorami kultury ojczystej i uwydatniać urok polskiego folkloru. Grupa odegrała bardzo aktywną rolę w przekazywaniu skarbu polskiego folkloru z jego wyjątkowością, różnorodnością i siłą ekspresji następnym pokoleniom, występując w różnych miejscach, bawiąc i kształcąc kanadyjską i światową publiczność. Dzięki repertuarowi pieśni i tańców narodowych i regionalnych Mazovia tańczyła w wielu miejscach w Kanadzie, USA i Polsce.

Mazovia Polish Dancer w Calgary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.