Spring Sausage Fest

0
Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 02/28/2019
11:00 am - 7:00 pm

Lokalizacja
Polish Club

Kategorie


Zapraszamy na Polish Sausage Fest !

W tym roku nieco wcześniej niż zwykle, bo już 28 lutego  Festyn Polskiej Kiełbasy. Od lat wielkim powodzeniem wśród Polonii, ale i wśród okolicznej społeczności amerykańskiej i meksykańskiej cieszy się spotkanie przy dobrej polskiej kiełbasie, zasmażanej kapuście i ziemniakach. Jest też zawsze coś na słodko, a dla amatorów trunków jest bogaty wybór piwa.

Ze statystyk wynika, że w ubiegłym roku na Sausage Fest w sumie zawitało ponad 700 smakoszy polskiej kiełbasy, a dwa lata temu było ich prawie 900 (łacznie na festynach wiosennych i jesiennych).

Jak zawsze kiełbasę produkuje na tę okazję firma „Kiolbassa„, któej wyroby potrafią docenić nie tylko Teksańczycy. Dzisiaj kiełbasa od „Kiolbassy” sprzedawana jest w całych Stanach Zjednoczonych, a także w Meksyku i Puerto Rico.

Kiolbassa

Firma „Kiolbassa” powstała w 1949 roku i ma swoją siedzibę w San Antonio, w Teksasie. Jej produkcja – jak twierdzą jej przedstawiciele – jest zawsze ręczna, kiełbasa jest wędzona, bez dodatków, wypełniaczy czy sztucznych smaków wędzenia.

„Kiolbassa”, która dostarcza kiełbasy na nasz Sausage Fest, produkuje wiele gatunków kiełbas, zwykle według polskich receptur, ale też dodaje do swojego wyboru kiełbasy o smakach zaspokajających gusta orientalne. Stąd np. kiełbasy z dodatkiem jalapeno czy innych ostrych ingrediencji.

Jednakże ta kiełbasa, którą zostaniesz poczęstowany – jeśli przyjdziesz – na Sausage Fest, jest robiona na specjalne zamówienie. Nie kupisz jej w HEB. To biała kiełbasa parzona. Wyśmienicie nadaje się jako danie główne z zasmażaną kapustą. Może też być podstawą do doskonałego żurku. Świetnie nadaje się na Wielkanocny stół, jako wyłącznie polski akcent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.