Dzieci światła, dzieci ciemności

wpis w: Letter, Świadomość 4

Arcybiskup Carlo Maria Viganò

A już myślałem: "Dam sobie spokój z tym pisaniem". Trochę mnie "przygniotły" emaile moich niektórych oponentów, bo ręce opadają, kiedy się słyszy słowa: "Co Ty za głupoty wypisujesz!? Koronawirus jet prawdziwy, ty tylko tworzysz teorie spiskowe!" No, a tu niespodzianka... dostałem wsparcie z zupełnie nieoczekiwanej strony.

Otóż Arcybiskup Carlo Maria Viganò opublikował list otwarty na łamach "Life Site News". List został skierowany do szerokiej publiki, ale ze szczególnym uwzględnieniem Prezydenta Donalda Trumpa. Pełny tekst listu publikuję tutaj - angielski oraz tutaj - polski.

Chcę zwrócić uwagę na bardzo ważne uwagi Arcybiskupa Vigano. Mianowicie biskup oficjalnie zauważa, że nasz Świat podzielony jest na Dzieci Światła i Dzieci Ciemności. Arcybiskup rozszyfrowuje to w swoim liście w jednym zdaniu, kim są te dwie grupy ludzi. Dodam od siebie, iż ja w moich artykułach od kilku miesięcy piszę o tym podziale. podziale na siły ciemności i siły światła. Jednak po tych kilku miesiącach myślę, że jest jeszcze trzecia grupa, być może największa. Grupa ludzi nieświadomych tego, co się dzieje. Nazwałbym ich Dziećmi we mgle. I nasza (moja też) rola jest w tym, że musimy dać wiedzę tym nie zorientowanym, aby sami wybrali, po której stronie się opowiadają.

Niestety Dzieci Ciemności są o krok do przodu, bo oni ten nikczemny plan zniewolenia całej populacji stworzyli. Jestem głęboko przekonany - tak jak i arcybiskup - że oni pracują tylko dla siebie i dla swojego Pana jakim jest Szatan. Próba z COVID-19, wymuszanie szczepionek, zastraszanie społeczeństwa, separowanie ludzi, wywoływanie zamieszek i rozboje, krach finansowy i społeczny - to wszystko są narzędzia Złego. Nie dajcie się nabrać na gładkie słówka, czego to nie robią dla WAS!

Na marginesie dodam, że właśnie niedawno polski rząd, dla "dobra ogółu" zamknął 12 kopalni na Śląsku, niby z powodu koronawirusa (podobno u większości górników bezobjawowego!). Wiem co to znaczy zamknąć kopalnię na tydzień, dwa. Te urobki będą już nie do odzyskania, przypuszczam, że dużą część z nich zamknie się na stałe...

Polski rząd (jeszcze polski..?) zdradził Polaków. Premier Morawiecki ogłosił wprowadzanie NWO (New World Order - Nowy Porządek Świata) i zaczyna jego realizację od przekazywania majątku i władzy w obce ręce!

Polacy! Obudźcie się! Zdejmijcie maseczki, spotykajcie się z przyjaciółmi i rodziną, przekażcie im swoją wiedzę o tym co się dzieje. 

 

A do moich oponentów:

Aniu, Karolu i Romku...

Piszecie, że fantazjuję i moje artykuły są dalekie od życia. Hmm... myślę, że już niedługo obudzicie się w świecie tak nierealnym i fantastycznym, że będziecie bez wyjścia. Albo go uznacie, razem z jego fantastyczną otoczką, albo niepogodzeni z tym światem, będziecie musieli go wyprzeć ze swojej świadomości. Zarówno świat szykowany przez Dzieci Ciemności jak i Dzieci Światła będzie zupełnie inny od tego co znaliśmy. Jedyna różnica będzie polegała na tym, że świat Dzieci Światła będzie opierał się na prawdzie i Prawie Naturalnym (Boskim Prawie). a świat Dzieci Ciemności będzie oparty na kłamstwie, wiecznym strachu, braku i niedostatku oraz poddaniu się niewoli.

Innego wyboru niż pomiędzy tymi dwoma światami nie będzie! Stare życie już nie wróci.

Chociażby ta Jasna Strona Mocy była bardzo fantastyczna, aż prawie nierealna, wolę być po jej stronie niż po ciemnej.

Ziggy

O Arcybiskupie Vigano za Wikipedia

Carlo Maria Vigano ( włoska wymowa:  [Vigano] ; ur 16 stycznia 1941) jest arcybiskupem  Kościoła katolickiego , który służył jako nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych od 19 października 2011 r do 12 kwietnia 2016. Wcześniej pełnił funkcję sekretarza generalnego gubernatorstwa stanu Watykan od 16 lipca 2009 r. do 3 września 2011 r. Najbardziej znany jest ze swojej roli w skandalu dotyczącym wycieków z Watykanu w 2012 r. oraz listu z 2018 r., w którym oskarżył papieża Franciszka i innych przywódców Kościoła o zatuszowanie zarzutów o wykorzystywanie seksualne przeciwko ówczesny kardynał Theodore McCarrick .

Viganò został wyświęcony na kapłana w 1968 r. I spędził większość swojej kariery pracując w charakterze dyplomatycznym Stolicy Apostolskiej . Jako ksiądz służył na wielu misjach dyplomatycznych, zanim został konsekrowany przez papieża Jana Pawła II w 1992 r. Viganò został mianowany sekretarzem generalnym gubernatora Watykanu w 2009 r., Gdzie zreformował finanse Watykanu i zmienił budżet deficyt w nadwyżce. Skarżył się bezpośrednio papieżowi Benedyktowi XVIo korupcji finansowej w Watykanie. Nieautoryzowana publikacja dwóch jego listów doprowadziła do skandalu związanego z przeciekami w Watykanie. Następnie w 2011 r. Został przeniesiony na stanowisko nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych w związku ze swoimi zastrzeżeniami. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych Viganò zyskała reputację konserwatysty, organizując kontrowersyjne spotkanie papieża Franciszka z byłym urzędnikiem hrabstwa Kim Davis , znanym z sprzeciwu wobec małżeństw osób tej samej płci, podczas wizyty papieża w Stanach Zjednoczonych w 2015 r . Został oskarżony o zatuszowanie zarzutów o nadużycia seksualne wobec arcybiskupa Johna Claytona Nienstedta , ale odmówiono mu tego.

25 sierpnia 2018 r. Viganò opublikował 11-stronicowy list oskarżający papieża Franciszka i wielu innych wyższych przywódców Kościoła o ukrywanie zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne wobec ówczesnego kardynała Theodore'a McCarricka. Viganò stwierdził, że papież Benedykt XVI nałożył na McCarricka sankcje w odpowiedzi na oskarżenia przeciwko niemu, ale że papież Franciszek odmówił ich wyegzekwowania i że uczynił McCarricka ważnym doradcą. Viganò wezwał Francisa do rezygnacji. List wywołał różne reakcje w Kościele, przy czym wielu poparło go i wezwało do dalszego dochodzenia, a inni bronili Franciszka i kwestionowali twierdzenia zawarte w liście i podważali wiarygodność Viganò. Po opublikowaniu listu Viganò nadal wydawał publiczne oświadczenia.

4 Responses

 1. M.B.
  | Odpowiedz

  Kazdy ma prawo do wlasnego punktu widzenia, do wlasnej oceny tego co go otacza, oraz ma prawo do decydowania o swoich pogladach, bez niczyjej sugestii, zwlaszcza kiedy z gory zaklada sie ze inne opcje nie istnieja. Powolywanie sie na bardzo watpliwe autorytety w hierarchii koscielnej, dla jednych jest autorytetem , dla innych poprostu nie do zakceptowania. Stradzeniem pieklem , czysccem, czy wabienie rajem, to nic innego jak zwykle manipulacje ludzkimi uczuciami i brakiem wiedzy.

  • Editor
   | Odpowiedz

   MB – masz rację, każdy ma prawo do wyrażania siebie i swoich poglądów. Dlatego publikuję Twój komentarz. Ale Ty sam już w drugim zdaniu odmawiasz mi tego samego prawa do moich poglądów i uważasz, że moje poglądy są manipulacją i brakiem wiedzy… Nieładnie.

 2. Każdy ma swoje mniemanie
  | Odpowiedz

  Sorry, myślałam że nie chodzisz do kościoła z przekonania tylko dla towarzystwa ale jak widzę śledzisz dokładnie co się dzieje w świecie kościelnym. Ten świat był zawsze światem zakłamanych i ludzi którzy chętnie wykorzystywali naiwność ludzką, między innymi w celach materialnych jak i nabycia władzy i przemocy nad innymi.
  W dalszym ciągu jestem zdania że piszesz bzdury nie mające żadnego realistycznego poparcia.
  W Europie powoli wszystko wraca do normy chociaż w dalszym ciągu mamy do czynienia z Coronavirus. To inni martwią się o Twoje zdrowie i zdrowie twojej rodziny.
  Nie należysz do grupy ludzi młodych i zdrowych ale wolność Tomu w swoim domku.
  Nikt nie może tobie zabronić twojego myślenia i drogi jaką obierzesz.
  W USA w dalszym ciągu mamy do czynienie z wieloma ograniczeniami a o mądrości Amerykanów o jakiej pisze twój Arcybiskup można podyskutować. W Niemczech chociaż mamy 85 Milionów mieszkańców, nie doszło do 10% bezrobocia jak w USA w czasie tej pandemii. Na trochę porównywania mogę sobie pozwolić, bo żyje na dwóch kontynentach no i jeszcze umiem myśleć.
  Szkoda tylko ze do swoich celów wykorzystujesz Nowiny Texaskie. Myślę że jest to strona dla polskiego klubu i wiadomości o Texasie a nie publikowania teorii spiskowych i wywoływania niepokoju i straszenia naiwnych.

  • Editor
   | Odpowiedz

   Pomijam wszystkie inwektywy w tym komentarzu, nie chcę na nie odpowiadać. Zastanawia mnie jednak, co komentująca widzi STRASZNEGO (wywoływania niepokoju i straszenia ludzi) w tym, że piszę o nadchodzącym Nowym Świecie, gdzie będzie dominowała prawda i Prawo Naturalne (możesz czytać: Boskie lub jakkolwiek inaczej, ale nie prawo silniejszego i siła pieniądza). Co widzisz w tym strasznego..?
   I co jest strasznego w tym, że zadaję pytanie: W jakim świecie wolisz żyć? Wolnym, ludzkim, naturalnym, otwartym? Czy w świecie: strachu, niewoli od wszystkiego i wszystkich, nieludzkim bo w świecie sztucznej inteligencji, nienaturalnym i… zamkniętym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.