Coś więcej, niż majowe spotkanie na obiedzie…

wpis w: Event, Historia, Klub Polski 0

W niedzielę 5 maja w Klubie Polskim w San Antonio spotkała się tutejsza Polonia, by uczcić pamięcią Święto Konstytucji 3 Maja. Ks. Marian Piekarczyk przypomniał, że "to również, a może przede wszystkim, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski". Wszyscy zebrani pomodlili się, a potem ks. Marian przypomniał jaka była geneza powstania Konstytucji 3 Maja i jaki był jej trudny koniec (Targowica), dodając, że historia lubi się powtarzać i wyraził swoją obawę, by nie powtórzyła się ona w naszych czasach.

Po tej oficjalnej części rozpoczęła się dyskusja, gdzie wyrażono swoje obawy o utracenie tak trudno wywalczonych i wypracowanych wolności osobistych. Padły uwagi, że ta wolność jest nam po kawałku odbierana na naszych oczach, a to w imię tzw. poprawności politycznej, a to pod postacią obaw o nasze dobre zdrowie i nasze bezpieczeństwo. Zauważono, że podsycane są różnice w kwestiach wiary, rozgrzewane konflikty religijne i cywilizacyjne.

Po dyskusji zaproszono uczestników do zjedzenia - jak zawsze dobrego, polskiego obiadu. Dyskusja nie ustawała w trakcie posiłku, ale była już prowadzona w bardziej bezpośrednich relacjach.

Wiele osób poddawało pomysł częstszego spotykania się w celu wymiany poglądów i dyskusji, a także bardziej praktycznego wsparcia naszych rodaków w kraju. Dodam od siebie, że ten pomysł jest wart rozważenia i podpowiemy Zarządowi, by wygospodarował w kalendarzu czas na takie spotkania.

Czas też chyba zjednoczyć siły Polonii w San Antonio. Jesteśmy dzisiaj rozproszeni, animozje i różnice w poglądach oddaliły jednych od drugich. Tak nie powinno być... Możemy się różnić, trzeba się różnić, ale w jednym powinniśmy mieć to samo stanowisko: dobro naszej ukochanej Ojczyzny! Zatem apel redakcji Nowin Teksaskich: Zjednoczmy siły!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.