Co nowego w Panna Maria

wpis w: Historia 0

Nowa strona internetowa

Sortowanie zdjęć w archiwum

Właśnie co, otrzymałem email od zaprzyjaźnionego z nami Director of Development (Dyrektor Rozwoju) John Cebrowski, z informacją o nowej stronie internetowej specjalnie przeznaczonej dla Polish Heritage Center w Panna Maria. Strona znajduje się pod adresem: https://polishheritagecenterusa.org/ . To świetnie, aż się prosiło, by taka strona powstała, gdyż będzie to najważniejsze centrum polskiego dziedzictwa w Teksasie. Centrum nie jest jeszcze gotowe, jeszcze nie można go odwiedzić ponieważ ciągle trwa budowa i urządzanie budynku.

Jestem bardzo podekscytowany czasem, w którym będę mógł z rodziną i przyjaciółmi odwiedzić to centrum, zatopić się w informacjach i historiach jakie tam będzie można znaleźć, posiedzieć w ciszy i pomyśleć o tych, co byli tu przed nami i torowali nam ścieżki, abyśmy tu mogli żyć.

Strona internetowa jest świetnie przygotowana, ma współczesny design, jest połączona z social media. Ale najważniejsza jest jej zawartość. Jest archiwum, które jak sądzę będzie na bieżąco rozbudowywane. Jeśli na przykład chcielibyście pomóc Polish Heritage Center i udostępnić swoje zdjęcia czy historie, znajdziecie odpowiednie dokumenty. Znajdziecie też listę sponsorów i donatorów, a także jest miejsce, gdzie możecie do tej listy dołaczyć.

Trochę brakuje mi Galerii zdjęć, na przykład pogrupowanych na historyczne i współczesne, z bieżących eventów. Owszem, zdjęcia są, ale są rozrzucone po róznych miejscach strony i trzeba je szukać. Centrum ma mieć bardzo bogatą bibliotekę historyczną, więc taka galeria byłaby ogromną zachętą do odwiedzenia Centrum.

Odwiedziny młodej Polonii z Kanady

No i koniecznie ta strona powinna być dwujęzyczna! Angielsko - Polska. Po pierwsze dlatego, że przede wszystkim nasz język jest naszym pierwotnym dziedzictwem! A po drugie dlatego, że pewnie chcielibyśmy zachęcać naszych rodaków z Polski do odwiedzania strony internetowej i wizyty w Polish Heritage Center w Panna Maria.

Trzeba tu wspomnieć o wielkim wysiłku wszystkich, którzy aktywnie pracowali i pracują przy budowie tego centrum, o jego donatorach, a przede wszystkim o pomysłodawcy i niestrudzonym organizatorze Polish Heritage Center, biskupie emerytowanym, John Walter Yanta, potomku śląskich imigrantów, którego ukształtowały dwie ojczyzny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.