Blanco – występy polskich zespołów

wpis w: Event 0

Festival of Texas Fiddling

Muzyka typu "fiddling" to gra z użyciem jednych lub wielu skrzypiec ze śpiewem, z tańcem. Na Festiwalu wystąpi wielu artystów z Texasu, ale zaszczycą nas też swoją obecnością zespół z Polski "Iskierczanie" oraz polonijny zespół taneczny z Houston.

A wszystko będzie się działo w Blanco, w Twin Sisters Dance Hall w dniach 2 - 3 grudnia 2022. Wstęp oczywiście wolny, a organizatorzy zapewniają nas, że nie zabraknie jedzenia, przekąsek i napitków.

Natomiast dzień przed Festiwalem w dniu 1 grudnia zespół "Iskierczanie" da koncert w restauracji "La Villita" na wolnym powietrzu nad RiverWalk, w San Antonio

A oto tekst zaproszenia, jakie zostało wysłane do naszej organizacji:

[Polski] Witam, chciałem zaprosić Was na naszą "Texas Fiddle Night at La Villita", która odbędzie się 1 grudnia 2022 roku. Występujemy z teksańsko-polskim skrzypkiem Brianem Marshallem i z całej Polski zespół Iskierczanie. Są sponsorowane przez Polski Związek Narodowy, a aranżowane przez Briana Marshalla. Iskierczanie wystąpią na ósmym dorocznym festiwalu Texas Fiddling, który odbędzie się 2-3 grudnia w Twin Sisters Dance Hall w Blanco. Mamy też polski zespół taneczny przyjeżdżający z Houston na Festiwal. Zapraszamy wszystkich na wszystkie wydarzenia, prosimy o dzielenie się informacjami, abyśmy mogli pomóc w przekazaniu wszystkim doświadczenia polskiej muzyki. Nasza strona internetowa to Texasfiddle.org. Dziękuję!

[English] Hi, I wanted to invite you to our "Texas Fiddle Night at La Villita" which is Dec 1, 2022. We are featuring Texas-Polish fiddler Brian Marshall and, all the way from Poland, the band called Iskierczanie. They are sponsoired by the Polish Naitonal Aliance, and arranged by Brian Marshall. Iskierczanie are featured performers at the 8th Annual Festival of Texas Fiddling, which is Dec 2-3, at Twin Sisters Dance Hall in Blanco. We also have a Polish dance troupe coming from Houston to the Festival. You all are welcome to all events, please share the information so we can help spread the experience of Polish music to everyone. OUr webpage is Texasfiddle.org. Thanks!

Zespół "Iskierczanie"

Twin Sisters Dance hall

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.