Klub Polski na sprzedaż

wpis w: Biznes, Klub Polski, Ogloszenie 0

Decyzja o sprzedaży nieruchomości Polish American Center - Klub Polski

Dziś stowarzyszenie Polish American Center stanęło w obliczu podjęcia decyzji o sprzedaży budynku Klubu Polskiego przy 2611 Mission Rd w San Antonio.

Budynek Klubu Polskiego w San Antonio, należący do Polish American Center został wybudowany w 1930 roku, a potem był rozbudowywany i przebudowywany.

Dziś budynek ma dużą salę widowiskowo-taneczną na 200 osób, ze sceną i zapleczem scenicznym. W budynku jest w pełni wyposażona kuchnia, bar, 2 ubikacje, mała sala i pomieszczenia biurowe.

Do 2019 roku budynek był utrzymywany z dochodów z organizowanych wydarzeń dla Polonii i okolicznej społeczności sąsiedzkiej oraz w minimalnej części ze składek członkowskich.

Niestety społeczność Polonijna w San Antonio jest coraz mniej liczna, co jest spowodowane między innymi procesem starzenia się tej społeczności, ale też atomizacją, migracją na inne tereny, etc.

Dziś aktywna jest niewielka część całej polonijnej społeczności w San Antonio. Gdyby liczyć aktywność jako opłacanie składek członkowskich, to obecnie aktywnych jest ok. 50 członków, natomiast faktyczny bieżący udział w życiu Klubu Polskiego to około 20 -25 członków.

Od 2020 roku sytuacja dramatycznie się pogorszyła. W związku z pandemią COVID-19 Klub Polski musiał się zamknąć. Nie wolno nam było organizować żadnych spotkań, w tym również dochodowych wydarzeń. Trwało to prawie dwa lata, bo kiedy już mogliśmy otworzyć Klub, to organizacja wesel czy innych spotkań rodzinnych była ograniczona przez miasto do niewielkiej (zmiennej) liczby osób. W tej sytuacji potencjalni klienci rezygnowali z usług Klubu Polskiego.

W tym czasie ciągle Klub Polski był zobowiązany do płacenia podatków od nieruchomości, stałych kosztów, licencji, etc. A także codziennego utrzymania, typu koszenie, drobne naprawy i remonty. Mieliśmy też w tym czasie włamania i kradzieże.

Ta sytuacja spowodowała zadłużenie Polish American Center u osób prywatnych z ciągłą nadzieją, że rynek się poprawi i Klub Polski znów odzyska zdolnośc do finansowania swojej działalności. Niestety tak jednak się nie stało…

Zarząd Polish American Center na zebraniu w dniu 20.02.2002 podjął decyzję o rozważeniu sprzedaży nieruchomości Klubu Polskiego przy 2611 Mission Rd, w San Antonio.

W wyniku tej decyzji Zarząd postanowił poinformować społeczność polonijną o tym fakcie. Jednocześnie Zarząd postanowił poinformować o pierwszeństwie kupna tej nieruchomości dla społeczności polonijnej w San Antonio.

Zatem Zarząd Polish American Center wyznacza termin składania ofert zakupu do 25 marca 2022 roku. Złożone oferty będą poddane pod licytację do 31 marca 2022 roku.

Warunkiem przystąpienia do złożenia oferty jest udokumentowanie polskiego pochodzenia.

Jeśli nie wpłynie żadna oferta do 25 marca 2022 lub też jeśli licytacja nie dojdzie do skutku do 31 marca 2022, nieruchomość zostanie wystawiona na rynek nieruchomości.

 

Zarząd Polish American Center

Uwagi

Ten komunikat jest początkiem procesu sprzedaży nieruchomości. Następnym krokiem będzie zwołanie Walnego Zebrania Członków Polish American Center, omówienie kwestii związanych ze sprzedażą, uzgodnienie warunków tej transakcji a także wypracowanie sposobu zainwestowania kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości.

Do Członków Polish American Center zostaną wysłane listowne zawiadomienia o terminie Walnego Zebrania Członków. Prosimy też o śledzenie naszej strony internetowej, ponieważ komunikat o zebraniu pojawi się najpierw na tej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.